Bıçak ustalarının Kurban Bayramı mesaisi başladı

Vatandaşların kurbanlarını eziyet vermeden kesmeleri için bıçaklarını her yıl kurban öncesi muhakkak biletmeleri gerektiğini söyleyen bıçak ustası Yılmaz, “Hayvanlara eziyet etmek zaten dinimizce de günah, bu nedenle kurbanımızı keserken hayvanımızın en az seviyede acı hissetmesi için bıçaklarımız çok keskin olmalıdır. Bıçağımızın kör olmaması sadece kurbanımız için değil, bizim sağlığımız içinde çok önemlidir. Maalesef bıçak kesmeyince, vatandaşlarımız daha fazla güç uyguluyor. Buda beraberinde çok büyük yaralanmalara ve ölümcül kazalara sebep veriyor. Vatandaşlarımız yapa biliyorsa kendileri yapamıyorsa mutlaka profesyonel bu işi bilen kişilere giderek bıçaklarının bakımlarını yaptırmaları gerekiyor” diye konuştu.

Bir çok dizi ve filmlerde kullanılan kılıçların imalatlarını da yapan bıçak ustası Burak Yılmaz, Kütahya’da bu konuda halkın her yıl daha da bilinçlendiğini ve bıçaklarının bakımlarını yaptırdığını sözlerine ekledi. (MS-EFE)

Bir önceki yazımız olan Şaphane’de rekor hububat hasatı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir