Bozüyük’teki konferansın sunumunu Kütahyalı Eray Özden Akça yaptı

Başkanlığını Celali Yılmaz’ın yaptığı ve 72 girişimci iş veren üyesinin bulunduğu Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği tarafından düzenlenen konferansa ilgi büyük oldu.

Konferansa, Sermaye Piyasası Uzmanı, Mobifin A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Ünver konuşmacı olarak katıldı.

iş adamlarına ve girişimci adaylarına hitap eden Arif Ünver, Türkiye’deki fonlama modelinden bahsetti, bu modelin değişmesi gerektiğini söyledi. Ünver, O bankalardaki paranın faiz marifetiyle değil de öz kaynak finansmanı modeliyle şirketlere zerkedilmesi gerekiyor. Bunun yolu da sermaye piyasalarından geçiyor. Başka yöntemi yok. Bu Katılım Bankacılığı onun için dizayn edildi Türkiye’de ama amaca hizmet etmiyor. Bundan Cumhurbaşkanı da şikayetçi zaten, kağıt üzerinde katılım bankası hepsi ama kredi aldığınız zaman diğer bankalarla aynı maliyet yansıyor. Nasıl olacak, bankalar size kredi vermek yerine, öz kaynağınızı finanse edecek yani riskinize ortak olacak, para kazandığınız zaman kar payı alacak, zarar ettiğiniz zaman o da bu zarara ortak olacak. Girer mi mevcut bankalar bu sisteme? Asla ve asla girmez. Dolayısıyla bunun kırılması lazım dedi.

Başkan Yılmaz, programın sunucusu Kütahyalı Eray Özden Akça’ya üzerinde Osmanlı armasının yer aldığı bir pano hediye etti. (EFE)

Bir önceki yazımız olan LPG’li araç bir anda alev topuna döndü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir