Kütahya Valisi Ahmet H. Nayir: Halka ulaşmanın ilk noktası muhtarlardır

Nayir, Çavdarhisar ilçesinde 23 köy ve 4 mahalle muhtarı ve kurum müdürleri ile bir araya geldi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Çavdarhisar Kaymakamı Kadir Yurdagül, Belediye Başkanı Halil Başer, bazı daire müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Muhtarların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nezdindeki önemine dikkat çeken Vali Ahmet H. Nayir, halka ulaşmanın ilk noktasının muhtarlar olduğunu söyledi.

Vali Ahmet H. Nayir, muhtarları kaçak kazı ve telefon dolandırıcılığı konusunda da uyardı. Halkın bu doğrultuda bilinçlendirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Nayir, “Son zamanlarda telefon dolandırıcılığı artmaya başladı. Muhtarlarımız bu işe özel bir önem versin, vatandaşı uyarsınlar. Hiçbir zaman jandarma, polis, valilik, kaymakamlık sizden para istemez. Hesaplarınız terör örgütünün eline geçti deniliyorsa kesin dolandırılıyorsunuz. Diğer yandan tarihimize, kültürümüze sahip çıkma açısından eğer kaçak kazılar, tarihi eserler üzerinde sıkıntılar varsa muhtarlarımız bu konularda çok dikkatli olmalılar. Jandarmamız kırsal alanda gerekli çalışmayı yapıyor. Varsa yörenizde bildiğiniz yerler jandarmamızla irtibat halinde olun. Tarihi eserlerin korunması, kaçak kazıların önlenmesi bakımından sizlerle yardımlaşma içerisinde olmak istiyoruz” diye konuştu.

Vali Ahmet H. Nayir’in konuşmasının ardından mahalle ve köy muhtarları, sorunlarını ve taleplerini paylaştı. Muhtarlara tek tek söz veren Vali Nayir, sorunların gecikmeden çözümünü istedi ilgili kurum müdürlerine talimat verdi. (YD-EFE)

Bir önceki yazımız olan Öğrencilerin yıl sonu resim sergisi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir