Pazarlar’da yaz spor okulu açıldı

Yaz okulu bünyesinde şu ana kadar; Futbol ve jimnastik branşlarında kurslar düzenlendiğini talep olması durumunda yüzme, badminton, atletizm, basketbol, karate ve voleybol branşlarında kurslar düzenleneceğini anlatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Çakır, “Sporu toplum içinde bir alışkanlık haline getirebilmek için öncelikle çocuklarımızı ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik ediyoruz. Sporu sevdirerek sigara, içki, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklar yerine vatanını ve milletini seven hoşgörülü, liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş saygılı sporcular yetiştirmek amacındayız dedi.

Yaz okullarında yapılan spor aktiviteleri ile çocukların birbirleriyle kaynaşmasının, arkadaşlık ve dostluk duygularının gelişmesinin hedeflendiğini anlatan Çakır, Her şeyden önemlisi burada takım çalışmasını öğreniyor. Tabi ki sporun insanın hem fiziksel, hem ruhsal anlamda çok büyük etkileri var. Biz de bunu çocuklarımıza küçük yaşlarda verelim istiyoruz. Spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturarak uluslararası alanda başarılar elde eden sporcular yetiştirmeye katkıda bulunuyoruz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezinde 5-18 yaş grubundaki kız-erkek çocuk ve gençler kayıt yaptırabiliyor. Şimdiden kurslara katılacak ve katılan tüm çocuk ve gençlerimize başarılar diliyorum dedi.

MüdürÇakır, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün ortaklaşa açtığı Yaz Spor Okulları kapsamında, jimnastik ve futbol kursumuz başladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Abdullah Çalışkan hocamıza ve Halk Eğitim Merkezi çalışanlarına, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Muhammed Eşref Uzun hocamıza ve Antrenörlerimiz Oğuzhan Sakin ve Hakan Cantürk hocama teşekkür ediyorum. Kurslarımızın devamı gelecek inşallah diye konuştu(MB-EFE)

Bir önceki yazımız olan Örnek köy projesinde sona gelindi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir