Ramazan öncesi balık çeşitliliği

Balık Pazarındaki esnaflardan Salih Aktaş, “Ramazan ayı içerisinde de halkımıza bol çeşit ve ucuz etiketlerle hizmet vermek istiyoruz. Balık fiyatları İstanbul ve diğer deniz şehirleri ile hemen hemen aynı. İlçenin balık ihtiyacını karşılayan pazarda palamut, Somon, Sardalye ve çupra başta olmak üzere yaklaşık 10 çeşit balık türü satılıyor. Her gün araçlarımız Karadeniz ve Marmara Denizlerine balık almaya gidiyor. Bu nedenle balıklarımız genelde günlük satılıyor ” dedi.

Balık pazarında çeşitlerin oldukça zengin olduğunu söyleyen Aktaş, “Tavşanlı halkımıza taze balık getiriyoruz. Bu mevsim şartları tamda balık dönemidir. Pazarımızda somon, sardalya, çinekop, çupra, levrek, yerli palamut, alabalık başta olmak üzere zengin bir ürün çeşidimiz var. Balık ve fiyatları, Hamsi 15 TL, Sardalye 12 TL, Çinekop 35TL, Palamut 12TL, Alabalık 12 TL, Çupra 25 TL, Levrek 25TL ve Somon 20 TL” diye konuştu. (Tİ – EFE)

Bir önceki yazımız olan Başkan Ali Çetinbaş: "Ramazan ayını sevinç ve heyecan içerisinde bekliyoruz" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir