Sağlıklı yaşam için öğrenciler her sabah spor yapıyor

Öğrenciler her gün derse girmeden önce okulun bahçesinde öğretmenler eşliğinde sabah sporu ve yürüyüş yapıyor. Spor yapan Öğrenciler derslere daha zinde girmesi sağlanıyor. Sabah sporu sayesinde, öğrencilerin okula geç kalma sorunun da ortadan kalktığı belirtiliyor.

Beslenme Dostu Okul Projesi ile ilgili bilgi veren Pazarlar Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ali Dinçay, “Okulumuzda Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında öğrencilerimiz her sabah spor ile birlikte yürüyüş yapmaktadır. Beslenme Dostu Okul Projesi ile öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşama teşvik edilerek okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Öğrenci psikolojisi olarak olaya baktığımızda sabah uyanamama, durgunluk, geç kalma ve zorunlu haller dışında devamsızlık problemini tamamıyla çözmüş bulunuyoruz. Öğrencilerimiz daha istikrarlı, mutlu, dinç ve zihni açık bir şekilde derslerine giriyorlar” dedi.(MB-EFE)

Bir önceki yazımız olan Ali Çetinbaş’tan Zeliha Aksaz Şahbaz’a: Gençlere merhaba de, teyzelerin elini öp başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir