Simav’da “Aşk-ı Derun” konseri

Kütahya’nın Simav ilçesinde, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Aşk-ı Derun tasavvuf müziği gurubun konseriyle devam etti. 15 Temmuz’un yıl dönümü dolayısıyla her akşam değişik bir etkinliğe sahne olan Simav Cumhuriyet meydanını, Salı günü Simavlılarla doldurdu.

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, protokol üyeleri ve çok sayıda Simavlı vatandaşın katıldığı “Aşk-ı Derun” tasavvuf konseri ve semazen gösterisi ilgiyle izlendi.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Milli iradenin tecellisi ve milli birlik heyecanını Simav’da yaşatmaya çalıştıklarını ifade etti. Özkan, “ Simav’ın, 15 Temmuz hain darbe girişimine verdiği cevap ve birlikteliğimiz takdir edilecek boyutta olmuştur. Bu sebeple Simav halkı ile gurur duyuyoruz. Simav Belediyesi olarak kültürel etkinliklerimiz devam edecek. Simavlılar bunu hak etti” dedi. (MEİ-EFE)

Bir önceki yazımız olan Pazarlar’da yaz spor okulu açıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir