Unutulan zafere unutulmaz kutlama

yıl dönümü münasebetiyle Kütahya’nın Pazarlar İlçesinde Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda kutlama programı gerçekleştirildi.

Sofular İlk ve Ortaokulu tarafından hazırlanan programa Pazarlar Kaymakamı Ahmet Karaaslan, İlçe Belediye Başkanı Cavit Erdoğan siyasi parti temsilcileri, daire ve kurum amirleri, muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Sofular İlk ve Ortaokulu Müdürü Erdoğan Aktaş, her milletin tarihini iyi bilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Geçmişini bilmeyen toplumlar eksiklerini, hatalarını bilemez ve bunların nasıl düzeltilmesi gerektiğine kanaat getiremezler. Bizler ve milli tarih bilincine sahip olarak yetiştirdiğimiz gençler bu bilinçle atalarından ilham alarak daha büyük işler yapacaklardı Kut’ul Amâre Zaferi Türk tarihinin unutturulmuş şanlı zaferlerinden birisi olduğu gibi İngilizlerin de tarihlerindeki en büyük hezimetlerden birisini yaşandığı savaştır dedi.

Programda Sofular İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin düzenlemiş olduğu birbirinden güzel gösteri ve şiirlerin yer aldı. Program sinevizyon gösterimi ve 30 kuş şiirinin koreografisi ile son buldu.

Görüşlerini aldığımız ilçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, Sofular İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri bu gün bizlere bu zaferin artık unutulmayacağının ve unutturulmayacağının teminatını verdi. Sofular köyünden gelerek ilçemizde güzel bir kutlama programı düzenleyen Sofular ilkokulu ve ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederim dedi.(MB-EFE)

Bir önceki yazımız olan Kütahya’da 2017’de 9 milyon fidan dikilecek başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir